Slovenský literární Marakéš

  • 15.11.2021

„Ale tvůj syn posílá dopisy Hitlerovi! Do prdele, vždyť je děcko! Ať si pro mě za mě myslí, že vítr je prd jednorožce, ale nemůže si přece dopisovat s Hitlerem jen proto, že mu to tvůj nemocný fotr přikázal. Jasně že se pak budí kvůli zlým snům. Dochází ti, co mu namluvil? Hitler je podle tebe v pohodě na rozvíjení fantazie?“ „Dětský svět je takový. Plný hobitů,“ reagovala Paula tichým hlasem, ignorujíc manželův nával zuřivosti.

 
Jsem Paula neboli Som Paula říká v titulu své knihy slovenský spisovatel Ondrej Štefánik. Román o složitém životním rozpoložení jedné ženy a její rodiny. Miluje Paula svého manžela nebo intimitu obrací k tajemnému Spisovateli? A jak se vyrovnává s rolí matky zvědavého kluka? Jakým způsobem jí do života zasahuje excentrické chování otce? Je možné pro Paulu ještě zachránit její manželství? A copak přinese Paule budoucnost…?
Tak i na tyto otázky dostanete odpovědi na večeru věnovanému současné slovenské literatuře. Během čtení si představíme román Jsem Paula Ondreje Štefánika. Kniha získala v roce 2017 prestižní slovenskou literární cenu Anasoft Litera. A před pár týdny román vyšel také v českém překladu ve vydavatelství Větrné Mlýny. Večerem stráveným ve společnosti kvalitní slovenské literatury Vás bude provázet Matúš Guziar.
 
Pokud si tedy rádi poslechnete vytříbené literární slovo ve slovenštině nebo se jen rádi dozvíte o tom, co se píše u sousedů, je tento večer ideální přímo pro Vás!
Setkáme se v baru Podtvrzí 15. 11. v 19 hodin. Těšíme se na Vás. Dovidenia!