Actual events

Dívčí trio má v repertoáru převážně autorské písně, které se pohybují na pomezí folku, popu a jazzu. Mimo autorské písně si rády brouknou něco od Jardy Ježka, blues od pana Suchého, nebo třeba nějaký ten jazzový standard. Doprovodem tří hlasů bývá kytara, cajon a piano, případně další zvukovodiče, které jsou po ruce.

Zajímavý, skoro neznámý fantasy film o moudrém Krabatovi z Černého lesa Lužice, podle knihy spisovatele Jurije Brezana, který v nouzi a hladu putuje zemí a dostane se do moci černého a drsného Černého mlynáře, který má díky svému mlýnu neomezenou moc. V knize mudrců se dočítá o zákonech nadvlády a potlačování, které se chce postavit. Téměř hororový příběh, který ve své době vyvolával velké asociace na svobodu ve Východním bloku a který spousty z nás děsil ze sna, v rámci výměně pohádek mezi spřátelenými socialistickými kinematografiemi. Proto je prakticky neznámý a ani v televizích a na DVD nedostupný. Výborný český dabing….v roli černého mlynáře známý polský herec Leon Niemczyk!

Jediný a neprávem opomíjený prozaický počin Václava Hraběte, Horečka, bude připomenut formou scénického čtení. Vůně neposednosti a poetičnosti mládí, čas maturit, levné cigarety, jazz z gramce a úžasný Hrabě, jak jej možná neznáte. 

Sérii koncertů „Z tvůrčího kadlubu Michala Hrubého” uzavře mezigenerační a mezinárodní setkání výrazných osobností improvizované hudby. Zahrají: Aida Mujačič (zpěv, piano), Vojta Havel (celloé), Michal Hrubý (klarinety, saxofon).