Actual events

První podzimní část cyklu „Z tvůrčího kadlubu Michala Hrubého” se ponese v duchu lidových písní z Moravy a volné improvizace.
Zahrají Anna Neuwirthová (zpěv, housle), Karla Braunová (zpěv, flétny, klarinet), Martin Lauer (kontrabas) a Michal Hrubý (klarinety, saxofon).

Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové. Do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii.
Cenné zkušenosti nyní získává v semestrálních kurzech malby ve Scholastice, v ateliéru Jitky Mikulicové. Malbě se věnuje přibližně od roku 2009.

V sérii "eBay a prokrastinace" se zabývá jakýmsi záznamem svého vlastního "lelkování" před muzikantskými inzertními servery. 

Ve Varšavě odešla 29. 7. jedna z největších postav evropského jazzu, Tomasz Stańko (1942–2018), uznávaná i na vrcholné americké scéně, kde poslední roky působil s vlastním New York Quartetem. Jazzmánie připomene Stańkovu hudbu z různých časů. Dále se můžete těšit na tyto ukázky: Kenny Barron,  Krzysztof Komeda, Mark O´Leary, Michal Urbaniak, Emil Viklický, Bill Frisell aj. 
Pořad připravil a uvádí Vladimír Kouřil.

První část předmajálesového dění, kde mladé básnířky a mladí básníci představí svou tvorbu. Jedná se o zahájení dalšího ročníku Studentského Majálesu, který vyvrcholí 1. května 2019 studentským veselením a ukázkou tvorby studentů.

Zajímavý, skoro neznámý fantasy film o moudrém Krabatovi z Černého lesa Lužice, podle knihy spisovatele Jurije Brezana, který v nouzi a hladu putuje zemí a dostane se do moci černého a drsného Černého mlynáře, který má díky svému mlýnu neomezenou moc. V knize mudrců se dočítá o zákonech nadvlády a potlačování, které se chce postavit. Téměř hororový příběh, který ve své době vyvolával velké asociace na svobodu ve Východním bloku a který spousty z nás děsil ze sna, v rámci výměně pohádek mezi spřátelenými socialistickými kinematografiemi. Proto je prakticky neznámý a ani v televizích a na DVD nedostupný. Výborný český dabing….v roli černého mlynáře známý polský herec Leon Niemczyk!