About Reading room


Ještě v roce 1994 prostor nezapřel, že od 50. let minulého století zde sídlila laboratoř Výzkumný ústav pro mléko a vejce (později Výzkumný ústav mlékárenský). Už o 3 roky později jsme zde otevřeli veřejnou čítárnu s knihovnou a občerstvením a postupně jsme začali zavádět pravidelné podvečerní pořady.

Dnes je čítárna v Jindřišské pasáži je v provozu denně od 14 do 22 hod a pořadů zde můžete navštívit od září do června na 150:
Úterky jsou vyhrazeny pro Úterní ÚNIky do světa jiné hudby – poslechové pořady renomovaných hudebních publicistů a muzikantů, čtvrtky patří filmovým projekcím nebo videoprojekcím s přednáškami a besedami a v programu najdete také autorská čtení, přednášky, klubové večery, výstavy (přibližně měsíční cyklus s pondělními vernisážemi) a další akce komornějšího charakteru. Podrobný program najdete zde.
Navíc tento prostor, výhodný svou polohou v centru města, využívá řada organizací (kromě kulturních např. ekologické iniciativy, Amnesty International a další) pro pořádání tiskových konferencí a prezentací.

Knihovní fond v současné době čítá cca 1500 titulů a je tematicky je rozdělen do sedmi základních kategorií:
Hudba (encyklopedie, profily umělců..)
Beletrie a Poezie (tuzemská i zahraniční)
Naučné (filozofie, historie, literatura faktu..)
Katalogy aukcí a výstav
Seriály (Revolver Revue, Host do domu, kompletní svázané ročníky-Melodie, Film a doba..)
Ostatní (ročenky, divadelní hry, fotografické publikace...).
Kromě toho je k dospozici řada dalších knih, hudebních nosičů, svázaných periodik apod.

Píšete, malujete, chcete představit svou oblíbenou neziskovou organizaci nebo máte jiný na tip program v čítárně?
Kontaktujte nás osobně, telefonicky nebo e-mailem, rádi váš pořad zařadíme do programu.
Pořady připravuje Petra: 731 503 823, petra@unijazz.cz

Gallery


Čítárna Unijazzu po 24 letech v Jindřišské skončila. Našli jsme však nové prostory na Žižkově, kam se hodláme přesunout na podzim tohoto roku a vybudovat Čítárnu novou, pro potěchu vaši i naši. 

Od začátku roku 2020 jsme navíc založili projekt Čítárna Unijazzu na cestách, realizujeme náš program nejen v Kavárně Únik na Kaštanu, ale i ve spřátelených prostorách na různých místech v Praze. V této praxi budeme pokračovat, dokud se nepřestěhujeme do našich nových prostor. 

Budeme se na toto nově přicházející dobrodružství velice těšit.