Aktuální program čítárny

První autorské čtení pod záštitou Unijazzu bychom v tomto roce rádi realizovali ve Studentském Klubu Celetná. Představíme vám autory a autorky, kteří jsou již v rámci autorských unijazzích pořadů etablovaní, tentokrát ale v jiném světle. Úkol zněl jasně: napsat během tří týdnů reflexi uplynulého roku a fantazii ani formě se hranice nekladou. Hlavní ideou tohoto čtení je předložit texty, které nějakým způsobem reagují na uplynulý rok a bude pro nás všechny překvapením z kolika úhlů je na něj možné nahlížet: z politického, cestopisného, osobního, romantického, ekologického a jistě spousty dalších. Můžete se tedy těšit na kreativitu nejen s ohledem na formu, ale také na obsah budoucích textů. A my se těšíme na vás. A moc.
Výzvu zatím přijali: Matěj Senft, Matěj Ptáček, Anna Kotvalová, Vašek Skořepa, Eliška Bartůňková, Vojt Pokornej, (Kryštof Herold).
Ave 2019.

Snímky bratra Michaila Kaufmana (bratra Dzigy Vertova, který nasnímal Muže s kinoaparátem) Jaro a Moskva doprovodí Strakův pojízdný cirkus ve složení: Tomáš Braun (kytara), Jurij Nikelskij (flétny, perkuse), Mikoláš Chadima (sax), Vlastislav Matoušek (perkuse), Kateřina Vožická (niněra), Jan Polanský (elektronika, fanfrnoch), Jiří Křesina (sax), Anna Neuwirthová (housle, zpěv), Ludvík Jacek (housle), Aida Mujačič (zpěv), Štěpán Hruška (trubka), Kateřina Sequens (sax).