Aktuální program čítárny

(USA/Indie, 2017, režie Vaishali Sinha, 80 min.) Čítárna Unijazzu se zapojuje do projektu Promítej i ty! společnosti Člověk v tísni. Dokument uvede Michaela Weingartová (Člověk v tísni), po filmu následuje diskuse s hosty, kterými budou Miroslav Libicher (doktorand mediálních a kulturálních studií na Univerzitě Palackého) a Johanna Nejedlová (Konsent).

Upozornění! Poetický večírek Petra Borkovce přesouváme na žádost autora z úterý 20. na pondělí 26. února.
Petr Borkovec - poeta lakonický i drakonický sestupuje ze svých nimbů, aby lidi probouzel z limbu… V úsporném výrazu obsaženo vše podstatné i nečekané, v organickém výrazu prosté řeči a metafory. Program skvělý - program skvělý! Připravil Vít Kremlička.

Poetický Dekameron současné Prahy si našel cestu až do Čítárny, kde hodlá otevřít svůj šuplík a podělit se s vámi o svou dosud nezveřejněnou tvorbu… Aneb, je nás deset a chceme vám přečíst, co po nocích vrýváme do papíru.
/ Čtení neznámých autorů, kteří se snad ani sami ještě za autory nepovažují. /

Česká multižánrová kapela, která osobitým způsobem mísí text s hudbou, křehkost s hrubostí, pojmy a dojmy. Ve složení: Sára F.: vokál, kytara; Vojtěch V.: vokál, kytara; Bořivoj Š.: baskytara, saxofon, foukací harmonika, cajon.

(1946, režie Martin Frič, 96 min.) Koncem protektorátu sáhli filmaři již potřetí po díle Eduarda Fikera. Adaptace jeho románu Zinková cesta dostala původně název Znamení kočky, snímek režíroval J. A. Holman a do hlavní ženské role byla obsazena Lída Baarová. Práce však přerušily události kolem konce války. Film dokončil po úpravách scénáře, přetočení všech scén s Lídou Baarovou a změně titulu na Třináctý revír režisér Martin Frič až v roce 1946. V hlavních rolích se tak vedle Jaroslava Marvana objevila mladičká Dana Medřická. Uvádí Filip Novotný a Adam Křístek.

Představení pro děti (od šesti lety, menší také vítáni) a jejich rodiče. Příběh z Divokého západu o síle literatury a přátelství. Vyprávění z dob, kdy slovo muže a ženy ještě něco znamenalo, z prostředí desperátů a knihovnic. Během představení si děti na vlastní kůži vyzkoušejí boj s živly, lekci plížení, zpěv drsňáckých písní a mnoho dalšího. Na základě stejnojmenné knihy Marka Tomana (ilustrace Františka Loubat, nakladatelství Baobab).

Prodejní výstava provede zajímavou zemí s doposud živou indiánskou kulturou. Výtěžek z prodeje fotografií půjde na indiánský program v Andách pro Patricia a Izabel pracující v Medicínském kruhu s tradiční medicínou San Pedro a obřadem potní chýše.

Kompletní program