Aktuální program čítárny

Spojení perkusí s dechovými nástroji je nejtradičnější obsazení, které kapela může mít. Že lze tuto tradici stále provozovat čerstvě, nás v rámci dalšího večera z cyklu „Z tvůrčího kadlubu Michala Hrubého” přesvědčí pánové Jan Horváth (perkuse), Pavel Zlámal (klarinet, basklarinet, tenor saxofon) a Michal Hrubý (klarinet, basklarinet, tenor saxofon). 

Po přednášce Tomáše Musila zahraje Tajem, dvoučlenná kapela chemiků z Ústí nad Kroměříží ujíždějící na vlně progresivního folku s odlesky psychedelie, nádechem hvězdného prachu a vůní ženšenu. Dva písničkáři na cestě.

Kaleidoskop životních příběhů Ivana Martina Jirouse, zvaného Magor. Českého básníka, publicisty a výtvarného kritika, který je znám především díky spolupráci s nezávislou rockovou skupinou The Plastic People of the Universe.

Dívčí trio má v repertoáru převážně autorské písně, které se pohybují na pomezí folku, popu a jazzu. Mimo autorské písně si rády brouknou něco od Jardy Ježka, blues od pana Suchého, nebo třeba nějaký ten jazzový standard. Doprovodem tří hlasů bývá kytara, cajon a piano, případně další zvukovodiče, které jsou po ruce.

Jediný a neprávem opomíjený prozaický počin Václava Hraběte, Horečka, bude připomenut formou scénického čtení. Vůně neposednosti a poetičnosti mládí, čas maturit, levné cigarety, jazz z gramce a úžasný Hrabě, jak jej možná neznáte. 

Sérii koncertů „Z tvůrčího kadlubu Michala Hrubého” uzavře mezigenerační a mezinárodní setkání výrazných osobností improvizované hudby. Zahrají: Aida Mujačič (zpěv, piano), Vojta Havel (celloé), Michal Hrubý (klarinety, saxofon).

Kompletní program