Aktuální program čítárny

 Přátelé a kamarádí, těšíme se na vás 19. července na literárním čtení Jáchyma Topola. V kulisách čítárenské atmosféry přečte Jáchym Topol ze své nové pražské prózy PEKLO EXISTUJE a vybádne též k okamžité reakci: ledovému chladu, kritickému spílání či třeba nekritickému nadšení. Těšíme se tedy z přímého navázání na literární dramaturgii “staré” Čítárny Unijazz a ještě víc se těšíme na vás! Literatuře zdar! Nazdar!

Přátelé a kamarádi, třikrát sláva, dovolujeme si vás pozvat na koncert, který se odehraje 21. července v naší nově otevřené Čítárně Unijazz. 


Lilimat je trio, tvoří jej hráč na trubku a zpěvák Nicholas Roy Arthofer, kytarista Ivo Novák a bubeník Matyáš Mejzr. Všichni společně dříve hráli v kapele Bára Hrzánová & Condurango, jejíž skladby Ivo aranžoval a je tedy i v současné tvorbě Lilimatu velmi cítit. Další inspirací pro tvorbu kapely je pak například Pat Metheny, nebo Billy Joel. Nick píše texty, jak anglické, tak i české, hudbu pak skládají společně. 


Takže krása situace je jasná! Těšíme se na vás!

Přátelé a kamarádi, milovníci*ce vlaků a naši dobří přívrženci. Dovolujeme si vás pozvat na super super koncert kapely Jungle Debris, který se odehraje v Čítárně Unijazz 29. července. 


Hudba kapely Jungle Debris sahá od hravých písniček a dronového minimalismu přes disonantní lyriku až k hutným improvizacím a naléhavým projevům. Kompozice protkaná koncepty improvizací. Stavění a následná destrukce formy a struktury. Snaha překračovat rámce nastavené žánrem a nástrojem.


Takže závažnost situace je jasná, těšíme se na vás uprostřed prázdninového radování v naší nové Čítárně!