Stejně jako staří alchymisté vyráběli zlato kombinacemi jiných surovin, spojují The Golden Teeth své jedinečné životní zkušenosti a zážitky, melou je, hnětou, vaří a destilují… Výsledkem je velmi opojný hudební lektvar. Skupinu založili Martin Alacam (španělská kytara), Michael Delia (mbira, různé podomácku vyrobené nástroje) a Hearn Gadbois (darbuka, rámový buben, podomácku vyrobené perkuse) v roce 2008 v Praze. Produkuje „funky“ mix akustických témbrů formovaný melodickými i rytmickými vlivy z Blízkého východu, Afriky a obou Amerik i novými hudebními směry a zážitky.

www.hearngadbois.info
www.michael-delia.org 
www.mdelia-studio.com/delia-alacam

Martin Alaçam, kytarista narozený v Istanbulu, od roku 1993 hrající ve skupině Metamorphosis. Alaçam spolupracoval z řadou dalších hudebníků (Marcus Godwyn, Sing Sing, Theater Brett, Pavel Fajt...), složil hudbu k několika divadelním hrám a tanečním vystoupením.


Michael Delia (USA,1965) je newyorský vizuální umělec a hudebník, autor hudebních nástrojů. Orientuje se hlavně na zvukové performance a instalace. Při vystoupeních využívá nalezené objekty a tradiční hudební nástroje kombinuje s věcmi denní potřeby. Svá díla prezentoval v řadě význačných kulturních institucí v Evropě a USA, mj. The Knitting Faktory, Exit Art (New York), Stighting Logos (Gent), Het Apollohuis (Eindhoven), Rudolfinum (Praha), Sound Off, The Rosenberg Museum, Skleněná Louka (Brno), Kép-Ze-Let v Tatabánya, Mamu Galerie Budapest a další. Hraje také na africké kalimby (mbiry) a perkusivní strunné nástroje "santoorpans". Vystupoval mj. s Vojtěchem a Irenou Havlovými, Petrem Niklem, Jaroslavem Kořánem, Zapomenutým orchestrem Země snivců a dalšími.

Hearn Gadbois je profesionální perkusionista původem z New Yorku, žíjící v Praze. Specialista na techniku tradičních gobletových bubnů středního východu (zarb, tombak, darbuka a rámové bubny). Jeho více než třicetiletá dráha interpreta mu přinesla spolupráci s mnoha významnými umělci (Susan Deyhim, Yoko Ono, Patti Smith, Meredith Monk ad.) a tanečníky (Alvin Ailey, B.Miller..). Studoval tradiční techniky Cuby, Brazílie, Indie, Íránu, Střední Asie a severní Afriky. Učil se mimo jiné u Glena Veleze, vyvinul si však svoji vlastní techniku i styl.
Jeho kořeny sahají hluboko do tradic city blues a soulu rodného středozápadu USA. Svoje hudební nástroje si navrhuje a sám ručně vyrábí. V Čechách spolupracuje s různými umělci, s Renou Milgrom se podílí na projektech, výuce a vystoupeních.
Ve studiu ZAMBRA vyučuje etno styl bubnování pro začátečníky i pokročilé (Škola rytmů) (viz níže a též Kurzy a akce - Rena Milgrom). Jeho sólové CD "Joinery" (drums & percussion) vyšlo v září 2002, "Thousand and one fingers" v roce 2006. Podílí se na tvorbě cd mnoha interpretů u nás a v zahraničí.