V Čítárně Unijazzu vystoupí dvě odlišná hudební individua. Sklad by Walda, který svůj počátek vyhrával a vyzpívával v ryze folkovém duchu a dnes již převážně tíhne k elektrické kytaře a krabičkám a smyčkám, s kterými utváří alternativní až psychedelické podklady pro své folkové jádro, které odkřičí a zahlásá do davu.

Na druhé straně Jakub Cermaque se svojí folkovou strukturou, která se drží v opojení akustické kytary a skvělých textů, což nezapře kvalitní, lehce alternativou líznutý nádech folku 21.století. Jeho tvorba má co říci a lidé si mohou uvědomit, že "folk is not dead!"

Honza Walda Valík, muzikant, básník, kytarista vystupující jako Sklad by Walda, vydal debutové "home-made" CD Korální zpěvy 2015, v roce 2014 se stal vítězem Malé alternativy. Hrál scénickou hudbu pro jednorázovou divadelní hru Anna v divadle Komedie, začal hráti na baskytaru v kapele 27, nyní pracuje s novým repertoárem.

Jakub Čermák, básník, režisér a písničkář vystupující jako Cermaque, vydal zatím 4 básnické sbírky, knížku pro děti Do vesmíru!, která získala ocenění 3. nejkrásnější dětská kniha roku 2017, a 9 studiových alb, dvě předposlední byly nominovány na cenu Anděl v kategoriích Alternativa a Folk.

Na facebookovou událost tudy.

Vstup volný.
Na program doporučujeme rezervaci místa u stolu na tel: 224 261 006 (po-pá 14-22.30, so-ne 16-22.30).