+Program+

mic_external_on
koncert
16. 08. 2023 19:00

AKUSTICKÉ LÉTO V ČÍTÁRNĚ #4

/EN below/

V létě to chce hrát nalehko! A proto pořádáme sérii letních akustických koncertů. Přijďte strávit příjemný večer k našemu baru a potěšit své uši poslechem začínajících i zavedených jmen hudební scény, která zahrají v akustické podobě. Jedinečná příležitost podpořit své favority*ky i objevit nové tváře a melodie! Během večera vystoupí 3-4 projekty, a to sólové i skupinové. Nikdy nevíte, co dostanete, ale jedno je jisté – bude to stát za to.

 

Line-up:
19:00-19:30 Hájek
19:50-20:20 ALBA
20:40-21:10 Hanzík
21:30-22:00 Jinotaj

 

Každý má ve skříni nějakého kostlivce. Pan Vráblík tam má pana Hájka. Některé věci se špatně vysvětlují a těžko se o nich mluví, zato se o nich dá celkem dobře zpívat. To je Hájek. Sólový projekt Radka Vráblíka ze skupiny Krajina. Kytara a zpěv. Někdy to úplně stačí.
Facebook

 

ALBA je hudební skupina, kterou tvoří pět jedinečných žen, hrající vlastní písně s duší a nádechem folku. Z jejich repertoáru v Čítárně Unijazz zazní několik písní, z nichž jedna také v premiérovém provedení.
Facebook
YouTube

 

Písničkář Hanzík hraje písničky, které se vyznačují zvláštní syrovou poetikou, nadhledem a svižnými rytmy. Pod slupkou syrovosti a neuhlazeného osobitého projevu se skrývá cit a především umění zachytávat genia loci - a bez varování a skrupulí - jej vypouštět skrze tóny kytary do lidí.
Facebook
Instagram: @hanzik_pisnickar

 

JINOTAJ je kapela z Hradce Králové. Hraje autorské písně zpěvačky a kytaristky Kamily Škvrnové, která se obklopila vynikajícími a zkušenými muzikanty, jimiž jsou Filip Vondruška - baskytara, Tonda Pevala - kytara, zvonkohra, vokály a Adéla Škvrnová - perkuse.
Stylově se JINOTAJ pohybuje nejblíže k indie folku, s kořením latin music, občas se lehce dotkne blues. Písně jsou založeny na básnivých textech nesoucích se na silné emoci. JINOTAJ je snění, melancholie i radost v jednom.
Facebook
YouTube
Spotify
Bandzone

 

Vstup volný.

 

/EN/
Acoustic Summer in Čítárna Unijazz

 

In summertime, it's time to play it easy! That's why we organize a series of acoustic concerts. Come and spend a nice evening at our bar while listening to both beginning and experienced musicians. A unique opportunity to support your favorites and discover new faces and tunes!

 

Line-up:
19:00-19:30 Hájek
19:50-20:20 ALBA
20:40-21:10 Hanzík
21:30-22:00 Jinotaj

 

Everyone has a skeleton in the closet. In Mr. Vráblík's closet, there is Mr. Hájek. Some things are hard to explain or to talk about, but you can sing about them quite well. That is Hájek. A solo project of Radek Vráblík from the Krajina band. Guitar and singing. Sometimes that's just enough.
Facebook

 

ALBA is a band of five unique women who play they own songs with a folk soul and vibe. They will play several songs from their repertoire in Citarna, one of which will be presented to the public for the very first time!
Facebook
YouTube

 

Singer-songwriter Hanzík's songs are characterized by their own strange and rough poetics, humour, and fast-paced rhythm. Hidden under a mask of raw and unpolished behaviour, there is a sensitivity and a talent for capturing the genius loci of a place - and giving it back to the public through guitar chords - with no warning or hesitation.
Facebook
Instagram: @hanzik_pisnickar

 

JINOTAJ is a band from Hradec Králové. They play author songs by the singer-guitarist Kamila Škvrnová, who surrounded herself by extraordinary and experienced musicians such as Filip Vondruška - bass guitar, Tonda Pevala - guitar, chimes, vocals, and Adéla Škvrnová - percussions. The style of the band is similar to indie folk, with latin music spicing and sometimes a soft touch of blues. The songs are based on poetic lyrics supported by a strong emotion. JINOTAJ means dreams, melancholy, and joy all in one.

Entry free. 
+ program +