+Program+

mic_external_on
koncert
25. 05. 2023 20:00

Alen + David Pomahač

Písničkářka Alen vydala v roce 2020 u Polí5 své debutové sólové album Až se řeky vylijí z břehů. V textech a hudbě pracuje s intimitou, křehkostí a pozoruhodnou hloubkou. Z čistě klavírních písní se nyní posouvá více kapelním směrem, vydává druhou desku, začala hrát také na kytaru a při koncertech ji doprovází kontrabas (David Liber) a bicí (Matyáš Hökl).
„Pár let jsem vystupovala pouze sama, ale v souvislosti s druhou deskou mě napadlo, že by nebylo špatné spojit se s dalšími muzikanty. Začala jsem hrát s kapelou, což mě nesmírně baví. Ta společná energie a živost.“
V říjnu 2022 vychází u Polí5 druhé album s názvem Tma, na kterém se jako producent podílel Martin E. Kyšperský (Květy).
„S Martinem jsme se poznali při nahrávání jeho projektu 29/2. Společná práce nás moc bavila, proto jsem mu navrhla, jestli by se nechtěl podílet na nahrávání mé druhé desky. Souhlasil – a v podstatě přímo z nahrávání 29/2 jsme přešli do natáčení mé nové desky. Velká část vznikla jako improvizace mezi kafem a procházkou. Já jsem vždy přinesla kostru písně, melodii na klavír nebo kytaru, text a zpěv, a Martin to aranžérsky okořenil.“
Na albu Tma spolupracovala také řadu hostů (violoncello, bicí, housle, viola, kontrabas, trubka). O výsledný zvuk se postaral Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

YouTube
Facebook

 

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač je zakladatel známého urban folkového dua Kieslowski. Zanechal stopu v kapelách Bez peří, Houpací koně, hrál v doprovodné kapele Xaviera Baumaxy, v posledních letech doprovází také písničkářku Imu Tevu. 

Počátkem roku 2020 vystoupil ze stínu Kieslowski a vydal se s albem Do tmy je daleko, produkovaného Tomášem Havlenem (Post-hudba, Zvíře jménem podzim, Spomenik, aj.), na sólovou dráhu. Do tmy je daleko se umístilo v první dvacítce celoroční hitparády Velká Sedma Radia 1, v žebříčku nejlepších desek roku 2020 časopisu Full Moon, v první desítce nejlepších alb roku Musicserver.cz i výběru nejlepších desek rádia Expres FM.

V dubnu 2022 vydal Pomahač u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný. Spoluautorem hudby a producentem desky v jedné osobě je Martin Hůla aka Martin Tvrdý či Bonus.

„Nejlepší věci v životě jsou neviditelné," poznamenává Pomahač. „Vzduch, který dýcháme, příběhy psané mezi řádky, láska sama. Dokonce i inspirace se čerpá z nějaké nehmotné sféry. Někdy jsem pak neviditelný sám sobě - těžko čitelný, neuvědomuji si své motivace, přehlížím znamení - ale pak se poznávám ve vypravování příběhů ostatních lidí. Neviditelný je prostředkem ke zpracování těchto podnětů.

YouTube:

Klaun (2022) https://youtu.be/ZGGJVLz_Soc

Dovolená (2022) https://youtu.be/t7VhzfI4tzo

Nádech (2022)  https://youtu.be/uG-9X2jSwTg

Spokojenej (2022) https://youtu.be/Siig0ZTx6KQ

Odkazy:

davidpomahac.cz

facebook.com/davidpomahacmusic

minorityrecords.com

 

Vstup 180 Kč v předprodeji, 250 v hotovosti na místě.

Předprodej

+ program +