+Program+

mic_external_on
koncert
07. 09. 2023 20:00

DPvJU + Jan Fic

Legendární kapela Dřevěné pytlí v jutových uhlích opět zaútočí na srdce svých fanoušků*fanynek. Společně s nimi  zahraje brněnský písničkář Jan Fic, který zároveň pokřtí na pražské půdě své nové album Homunkulus.

 

DPvJU (Dřevěné pytlí v jutových uhlích)

Kapela založená v roce 1988 jako studiový projekt zvolila od začátku crazy polohu mišmaše hudebních stylů a žánrů, zhudebněné poezie různé provenience a neortodoxního využití elektroniky. Po sedmi vlastním nákladem vydaných albech a třiceti letech existence vyhlásila nespecifikovanou pauzu, která se protáhla na tři roky. Na jaře 2022 se vrátila se zcela novým repertoárem a ve výrazně pozměněné sestavě. Jediným otcem zakladatelem je kytarista Max Braun, po dlouholetém působení saxofonisty přesedlal na kytaru Pavel Brno Heřman. Novým frontmanem je kytarista a zpěvák Michal Cihla (ex-Ministerstvo), instrumentální hvězdou souboru je pak trumpetista Luděk Emanovský, celoživotní profesionál s portfoliem od orchestru Marie Rottrové po Českou filharmonii. Rytmickou páteř kapely tvoří bubeník Libor Shomodi Veselý a jeho syn Tadeáš. V repertoáru výrazně převažují zcela nové písně, lehce proložené několika "antihity" z předchozího období, ovšem v radikálně změněných úpravách.

 

Facebook

 

 

Jan Fic

 

Brněnský písničkář Jan Fic vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schémat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy písně hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Jan Fic dosud vydal tři sólová alba - Město (2018, vlastní náklad), Potom (2020, Indies Scope) a Homunkulus (2023, Indies Scope). Právě posledně jmenované, jež vyšlo před prázdninami, pokřtí na koncertě v Čítárně Unijazz.

 

Web - Jan Fic

 

Vstupné 180 Kč v předprodeji, 250 Kč v hotovosti na místě.

Předprodej

+ program +