+Program+

mic_external_on
koncert
06. 01. 2023 20:00

Fahrzavö

Kvarteto složené ze tří dechů a cimbálu! Improvizovaná lidová, jazzová i vážná hudba v programu Moře skončí jako mořeplavec, ovlivněná „čínským barokem“ – skladbami jezuitských misionářů 17. století. 

Jana Vöröšová – cimbál, perkuse, zpěv
Kristýna Farag – flétny, perkuse, zpěv
Zdeněk Závodný – saxofony, perkuse, zpěv
Michal Hrubý – klarinety, flétny, perkuse, zpěv

JANA VÖRÖŠOVÁ studovala skladbu na pražské konzervatoři ve třídě prof. Bohuslava Řehoře a na Hudební fakultě AMU v Praze ve třídě prof. Václava Riedlbaucha. O cenné zkušenosti ji obohatila roční stáži na Koninklijk Conservatoire Brussel, kde se seznámila nejen s nejmodernějšími technologiemi elektronicky zpracovávaného zvuku, ale i nejrůznějšími analyzačními metodami. Její skladby byly hrány na festivalech Pražské premiéry (ČR), Festival delle nazioni Citta di Castello (IT), Calliopée (FR) a dalších.

KRISTÝNA FARAG je absolventkou Janáčkovy akademie můzickych umění, flétnistkou a zpěvačkou souboru Cabaret Calembour autorského tria Šotek-Orozovič-Suchý, působícího v Divadle pod Palmovkou. Členka kapely Ziriab, zaměřující se na arabskou hudbu, kde c(í)tí své kořeny, cvičí se v improvizaci a zpívá. Věnuje se hudbě napříč všemi epochami, včetně pole hudby soudobé. V kategorii flétnové trio spoluzískala 1.cenu v mezinárodní soutěži Friedricha Kuhlau v německém Uelzenu (2012). Ráda experimentuje notou i slovem.

ZDENĚK ZÁVODNÝ je hráč na plátkové dechové nástroje a tvůrce zvukových instalací, ve kterých často převáděl světlo ve zvuk a zvuk v obraz, a manipuloval elektronické obrazy zvukem. Působí v freejazzcoreovém triu Frisk, v duu Trash Talk s bubeníkem Didim Kernem, spolupracuje s Pražským improvizačním orchestrem, Moving Orchestra a dalšími. Je uměleckým ředitelem pardubického Divadla 29. V letech 2015–2019 byl dramaturgem festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town v Hradci Králové.

MICHAL HRUBÝ hraje na klarinety, tenor saxofon a lidové píšťaly ze Slovenska. Založil a vedl skupiny Neočekávaný dýchánek a Kapitán Kajman. V současné době působí v několika různých kapelách (Romanovská Tichý Hrubý, Květovaný kůň, Prázdné hory jsou plné větru a deště, Drozdi a droždí...). Hostoval v Orchestru Berg. V letech 2017 a 2018 byl dramaturgem festivalu Dobršská brána a v roce 2020 festivalu V Loukově u muziky. O své tvorbě říká: „Rád vydávám zvuky.“

Vstupné: 150,- Kč

+ program +