+Program+

mic_external_on
koncert
21. 06. 2023 20:00

Fanfán Tulipán

Originální symbióza jazzu, funku, filmové hudby i šansonu s estonským kořením - to je kapela Fanfán Tulipán, nadžánrová formace s melodikou Hammond, klavírem, saxofonem, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. 

Uskupení založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou saxofonista Martin Forst, pianista Petr Svoboda, basista Martin Gerla a bubeník Šimon Hajdovský. Fanfánovo zatím poslední album GENIUS NOCI vzniklo ve studiu SONO ve spolupráci s Milanem Cimfem a Adamem Karlíkem. Animovaný klip k titulní písni alba byl vybrán do soutěže na festival AniFilm 2020 a singl Genius noci vyšel v limitované edici na vinylu.

Magazín Rock&All v recenzi desky napsal: „Jazzové exhibice střídají ambientní krajinky, ale pod hravými ústředními melodiemi se skrývá seriózní řemeslná muzikantská práce."

Kapela se v minulosti představila na festivalech Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu nebo na rumunském festivalu SoundCzech. 

🎶 www.fanfantulipan.com

📸 www.instagram.com/fanfan_tulipan

🎧 www.fanfantulipan.bandcamp.com

Vstup 150 Kč v předprodeji, 200 Kč v hotovosti na místě.

Předprodej

+ program +