+Program+

mic_external_on
koncert
29. 06. 2023 20:00

Janny's Hog Ranch + Band of Heysek

Janny's Hog Ranch je kapela z Prahy, jejímž frontmanem je psychedelický kovboj Janny Richter (dříve známý jako Jonny Richter and the Hog Ranch). Hrají drsnou energetickou fúzi rokenrolu, diska, grunge a electro wave. Janny's Hog Ranch jsou připraveni podpálit vám dům. 

Koncert bude zároveň release party k nové desce Delta Trash, jejímž kmotrem a zvláštním hostem večera bude Phil Shoenfelt.

Janny Richter narodil v Praze, ale srdcem patří hluboko do vyprahlých prérií a nedozírných plání amerického západu. V 90. letech začínal jako zpěvák v lokální kapele The Star Rover, poté odjíždí do Spojených států, kde se tváří v tvář střetává s americkou tradiční hudbou, delta blues, country a folkem. Po návratu domů zakládá one-man band Jonny Richter and the Hog Ranch, ovlivněn černými bluesmany, folkovou legendou Woody Guthriem a zároveň blízký temnému stylu Toma Waitse. V letech 2016-18 žije v Montaně, kde natáčí desku s názvem Butte America. V roce 2021 vyšla na labelu Poli 5 deska s názvem Put Some Hog On It. V současnosti Janny dokončil druhou studiovou desku a se svou novou kapelou Janny's Hog Ranch se chystá udeřit na koncertní pódia u nás i v zahraničí.

Bandcamp

Web (CZ)

Web (EN)

Facebook

 

Band Of Heysek je parta hejsků, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně. Debutové album SHOVEL & MATTOCK (Indies Scope 9/2017) získalo velmi pochvalné recenze a otevřelo tím kapele brány klubů a festivalů. Na jaře 2019 nahráli v Orlických horách v dřevité atmosféře roubené chalupy své druhé album I’M GLAD I MET YOU (Indies Scope 9/2019), na kterém hostuje klávesový mág ze Sarajeva Omer Blentić a množství materiálu si dokonce řeklo o vydaní na vinylovém 2LP.

Na podzim roku 2018 doprovázeli trojici bluesmanů z Mississippi (Kenny Brown, RL Boyce a Robert Kimbrough) na českopolském miniturné se zastávkou i na šumperském BluesAlive. V létě 2019 naopak zamířili se svým koncertním setem na jejich domovský festival v USA North Mississippi Hill Country Picnic. Přijetí do tamní bluesové komunity je skutečně velmi ojedinělé a pro tři evropské bluesové nadšence bylo nepopsatelným zážitkem a inspirací. Na závěr svého bluesového putování zavítali do nahrávacího studia ve Water Valley spolu se dvěma vzácnými hosty - Kenny Brown (dlouholetý spoluhráč RL Burnside) a RL Boyce (nominován v roce 2017 na cenu Grammy). Z nahrávací frekvence kapela připravila k vydání dvě samostatná alba, z nichž první „R.L. BOYCE & BAND OF HEYSEK feat. KENNY BROWN – JUKE MY JOINT“ vyšlo v dubnu 2020, druhé s názvem BAD IDEAS pak v listopadu 2020 opět u Indies Scope. „Americká“ alba vzbudila zájem v řadě zemí. O rozhovory a zařazení do rádiových playlistů žádali v čínském Pekingu, Francii, Španělsku či Belgii.

Od svého vzniku v roce 2015 koncertují po klubech a festivalech v ČR i zahraničí. V roli předskokana vystoupili před The Smokie (2015) či The Animals (2018). Zatím posledním „zářezem“ jsou příležitostná vystoupení v podobě doprovodné kapely anglického rockera Phila Shoenfelta. V současnosti kapela vedle koncertování připravuje nový materiál a plánuje nahrávání nového alba.

Složení kapely:
Jan Švihálek – guitar, vocal, harmonica
Lukáš Kytnar – drums, background vocal
Mojmír Sabolovič – bass, background vocal

Web

Facebook

 

Vstup 180 Kč v předprodeji, 230 Kč v hotovosti na místě.

Předprodej

+ program +