+Program+

mic_external_on
koncert
22. 02. 2024 20:00

Krajina + Vítrholc

Koncert kapel KRAJINA a Vítrholc nabídne na jedné straně především osobní sdělení zabalené do kytar, na druhé straně pak příběhy v hudbě, které už prověřil čas. Večer plný alternativy, ozvěn undergroundu a poezie.

Krajina (alternative rock): hudební skupina s poměrně hlubokými kořeny, ale teprve mladými výhonky. Žánrově spadá do kategorie alternativního rocku s nádechy dark folku, country i folkloru. Ústřední trojici (Radek Vráblík: kytara/saz/zpěv, Vojtěch Šícha: basová kytara, Lukáš Bouzek: bicí,), která připravila v roce 2022 zatím jedinou dostupnou demo nahrávku, doplnil v roce 2023 kytarista Robert Urbánek. Kapela tak získala hutnější a pestřejší zvuk, kterému však i nadále dominují především temnější barvy.

Vítrholc (big-beat-triphop): Vítrholc vznikl v první polovině 90. let, kdy bicí a kytara doprovázely básníky sdružení Vítrholc na pódiích rockových klubů v čase, kdy autorská čtení uváděla jen pražská Viola. Od improvizací časem přešel k melodramatickým vystoupením do hudebních smyček pouštěných z počítače. Vytvořil několik scénických projektů, které vyvrcholily vydání CD 100 v roce 2004. Od té doby se věnuje kromě nahrávání řady demosnímků, tvorbě koncertních programů i autorským čtením, performancím, vydávání Almanachů Vítrholc nebo pořádání tematických výstav. V současnosti Vítrholc na pódiu tvoří – jak kdy – Dalibor Maňas, Karel Škrabal, Jaroslav Škvarna, Krista Kašpar, Filip Klega, Eliška Hondlová a Dominik Bárt.

Vstup: 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě v hotovosti

+ program +