+Program+

auto_stories
literatura
12. 09. 2023 19:00

Nakladatelství Argo: Nikde tu jsem

Marta dostala výhružnou výzvu, aby si z pražské úschovny vyzvedla uložené předměty. Jenže ona si nikde nic neuschovala, v Praze navíc už čtvrt století nebyla a zrovna se jí rozpadlo manželství s Rakušanem. Rozhodne se tedy zjistit, co se za podivnou hrozbou skrývá. 

Třeba se tam setká i se svou dcerou Judi, s níž se už několik let neviděla. Kéž by se ale na ten výlet nikdy nevydala. Od počátku totiž naráží na nebezpečné a tajemné události. Stane se jí vážná autonehoda, zabloudí v známých zónách svého dětství, někdo ji uvězní v podzemní kobce, málem přijde o život… Předtím totiž nechtěně zranila černou fenu, nejbližší přítelkyni poloautistické holky Věry. A té tím nešťastným činem vychýlila život zcela jiným směrem. 

Marta postupně zjišťuje, že podléhá plánu kohosi neznámého, někoho, kdo ji rafinovaně vede proti proudu vědomí a nutí ji spouštět se stále dál a hloub do útrob své zapomenuté vnitřní krajiny. 

"Úder do předního skla Fabie katapultuje bohémskou fotografku Martu na hranici podvědomí, do  temného srdce příběhu o vině, strachu a odpuštění. Šimon Koudela pracuje s obrazy, jako kdyby odlupoval vrstvy tajemných fresek..." Tereza Brdečková

 

Šimon Koudela (1974) vystudoval FAMU. Věnuje se filmové autorské tvorbě trikových filmů a scenáristice. Natočil řadu dokumentárních snímků pro Českou Televizi a společnost FEBIO. Zabýval se režií televizních pořadů a tvorbou videoinstalací. Vytvořil kombinované polyekranové projekce pro představení Laterny magiky a baletu Národního divadla v Praze. Jeho autorské snímky se pravidelně uvádějí v soutěžních přehlídkách na zahraničních festivalech. Podle svého scénáře Fichtelberg natáčí stejnojmenný celovečerní film. Román Nikde tu jsem aneb Bojovka ulicemi nevědomí je jeho literární debut.

 

Vstup volný.

+ program +