+Program+

nightlife
vecirek
17. 06. 2023 19:00

Narozeninový večírek Čítárny + afterparty Respect festivalu

Přijďte s námi oslavit jeden rok působení v prostoru historické usedlosti Krenovka na úpatí Žižkova! Kromě setkání s unijazzí partou nad sklenkou dobrého moku se můžete těšit i na vystoupení Roberta Nebřenského (Vltava) s jeho zbrusu novým sólovým projektem, na Milana Urzu z kapely První hoře a na afterparty v podání DJ Kalervo Salsa (Finsko) a Jam Sessions. Později večer se k nám připojí i spřátelení muzikanti z Respect festivalu, takže vyloučena není ani spontánní jam session!

Robert Nebřenský: herec a hudebník, kapelník skupiny Vltava, autor písní a příležitostný malíř. Vystoupí s projektem OSAMĚLÝ JEZDEC. V tomto komorním sólovém vystoupení představí své písně v jejich původní, písničkářské podobě, poodhalí okolnosti jejich vzniku a odpoví na dotazy posluchačů*ček. Dotazy je možné při příchodu vložit do připraveného klobouku. Svými podněty tak může publikum průběh setkání aktivně spoluvytvářet. V programu tedy nejspíše zazní také písně, kterých by se příznivci*kyně Roberta Nebřenského v pravidelném koncertním programu skupiny Vltava možná nikdy nedočkali*y.

Milan Urza: básník s kytarou, známý jako frontman skupiny První Hoře a spisovatel. Po úspěšném debutovém albu Málem bych zapomněl (Galén) připravuje druhou sólovou desku plnou niterných folkových balad. Ve své tvorbě navazuje na to nejlepší z české i zahraniční písničkářské tradice à la Leonard Cohen nebo raný Jaromír Nohavica. Hraje tedy především pro ty, kdo se s oblibou hrouží do autentické, osobně laděné hudby s poetickými texty.

Afterparty: DJ Kalervo Salsa (Finsko) a Jam Sessions. Zlatá éra salsy a boogaloo, afrobeat, afrojazz a další rarity.

Vstup volný.

+ program +