+Program+

mic_external_on
koncert
20. 10. 2023 20:00

ZRUŠENO: Penthouse + Moriah Woods + Mr Pink and the Bad Thoughts

Bohužel občas i u skvělých akcí nastanou komplikace a tohle  je jedna z nich. O možnosti vrácení lístků přes Goout budeme informovat.

Polští Penthouse, to je rock'n'roll s nádechem melancholie a oduševnělou atmosférou. V jejich hudbě je slyšet inspirace Davidem Bowiem, Iggym Popem a Nickem Cavem. Svou tvorbu charakterizují jako „hledání nových vizí, textur a písní na neobydleném místě, kde lze nalézt zaprášené soulové vinyly 70. let a studiovou produkci syntezátorů let osmdesátých“. Kapela vznikla v roce 2022 a ihned se pustila do tvorby originálních skladeb. V roce 2023 vydali Penthouse první singl Eyes On The Prize a v květnu také debutové album Music Undersea.

Moriah Woods je polsko-americká nezávislá multiinstrumentalistka, jejíž hudební výraz v sobě snoubí lyricky řízený folk a introspektivní odhalení zranitelnosti lidských podmínek. Vytváří atmosféru, kde se akustika snoubí s elektronikou a zvuk ticha je stejně důležitý jako smyčky, na kterých svou hudbu staví. Texty a elegantně ponurý zvuk jsou dědictvím ženské nezávislosti v hudbě plné testosteronu, jako je PJ Harvey nebo Cat Power.

Devadesátkový Berlin, nebo Rowland S. Howard? Hudba tříčlenné party Mr Pink and The Bad Thoughts se pohybuje na pomezí smutného folku a temného country. Jejich písničky jsou založeny na srdceryvných životních příbězích a jsou doprovázeny buď temnými syntezátory, nebo ponurými basovými linkami. A kdyby to nestačilo, o ještě smutnější zážitek se postará holčičí backing vokál a Cramps–like primitivní bicí. Celý tenhle cirkus se neúspěšně snaží rozveselit rozklepaná westernová kytara. V médiích se o nich mluví jako o Cavovi po mrtvici či dostavníku, který se nikdy nedostavil. V květnu kapela pokřtila svoje první EP na vinylu, který vyšel u DrugMe Records.

Vstup 190 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě

+ program +