+Program+

auto_stories
literatura
19. 09. 2023 19:00

Radek Doskočil: Golem Věž Já

Křest komiksu Radka Doskočila Golem Věž Já – komiks o tajemství Žižkova a televizní věže.

 

Jak vznikly Mahlerovy sady? K čemu toto místo sloužilo kdysi dávno a k čemu v padesátých letech minulého století? A jak se tu ocitla Žižkovská televizní věž? Po přečtení tohoto komiksu se budete chtít těmito místy projít. Nebo si jej přečíst znovu třeba přímo v parku pod věží.

 

Příběh, v kterém se potkává legenda, historie a přítomnost, se točí okolo Žižkovské věže. V její blízkosti se autor pohybuje vlastně celý svůj život, tak měl dost času si vzpomenout, co všechno se na tom místě odehrálo. Nebo možná ještě odehrává?

 

Radek Doskočil

Narozen 1977 v Praze. Absolvent katedry animované tvorby FAMU. Před školou pracoval ve studiu Bratří v triku a Duran studiu. Po škole ve studiu Tobogang. Věnoval se animaci, výtvarným návrhům, storyboardům, videoklipům (Murder song – vítězný animovaný videoklip na mezinárodním festivalu Anifest 2006), jako animátor pracoval na filmu Alois Nebel. Na volné noze spolupracoval s ČT na jinglech a znělkách, jako storyboardista pracoval na animaticích pro české animované celovečerní filmy. Věnoval se video projekcím pro různé hudební projekty a vjingu na akcích. Podílel se na založení žižkovského klubu Punctum. Účastní se akcí
skupiny Got Neighbours (skupinové výstavy, komix Syčáci) Jako výtvarník má za sebou čtyři výstavy (velkoformátové kresby, koláže, objekty) v Praze a v Telči. Žije a pracuje na Žižkově.

 

Vstup volný.

+ program +