+Program+

mic_external_on
koncert
12. 05. 2023 20:00

Silence & Joy + Jakub Daš

Kapela Silence & Joy se snaží hrát hudbu tak, jak z nich vychází a jak ji cítí i za cenu, že se bude vymykat všem pravidlům a tradičnostem. Do svých písní se snaží dostat ticho, radost, vděčnost a chválu.

„Každá hudba nějakým způsobem působí na člověka (dalo by se říci, že má každá svého ducha). Po některé hudbě se cítíte nabuzeni, některá zase uspává, po jiné cítíte vztek, vzdorovitost, strach nebo třeba naopak klid a mírnost. Naším snem a cílem je, aby se každý po poslechu naší hudby cítil pokojně (aby zažíval vnitřní ticho) a zároveň radostně. Proto se jmenujeme právě Silence & Joy!"

 

V rámci koncertu se můžete těšit na písně z prvního CD kapely Psalms and Other Songs, ale i na novější písně, které brzy vyjdou na nově chystaném CD Sun is Shining

Koncert vizuálně doprovodí videoprojekce, které mají divákům pomoci se do hudby více vcítit a prožít si ji.

Web

YouTube

Bandzone

 

Jakub Daš je severočeský rodák, avšak sólové tvorbě se začal věnovat až po přesunu do Prahy, kde působí od roku 2017. Jeho osobitý projev se jen těžko kategorizuje do jednoho hudebního žánru. Při poslechu jeho písní můžeme slyšet prvky jazzu, soulu, folku i romské hudby, které ovšem ve výsledku souzní takřka v popové formě.  

Jakub své písně zpívá ze zásady v češtině a v textech pojednává rozličné lidské zkušenosti. Nenásilným, přitom ale sugestivním způsobem si hraje se slovy, jejichž význam dokreslí emotivním hudebním projevem. Jeho inspirátory jsou mimo jiné Nick Drake, Jeff Buckley, Vlasta Rédl či David Stypka. 

V minulých letech Jakub vydal své první dva singly Hráze a Šedivej den. V současné době pracuje na dokončení dalších nahrávek a videoklipu. 

YouTube

Bandcamp

 

Vstup 200 Kč v hotovosti na místě.

+ program +