+Program+

mic_external_on
koncert
24. 03. 2023 18:00

Žižkovská noc

KAPITÁN KRAB Z DŮVODU NEMOCI NEVYSTOUPÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

V rámci festivalu Žižkovská noc u nás v pátek zahraje Mucha, Ryder the Eagle (FR), Džezvica a Nahá sestra. V sobotu vystoupí Kittchen, Blue Chesterfield, Dvouhlavej kluk, Eliška Sýkorová, Jacob Eden, kapela MR (Marie Ladrová s Ludmilou Bartošovou) a Žofie Kašparová s projektem Žofiiny miniatury.

OFF PROGRAM SOBOTA 25.3.:

14:00-15:00 přednáška a následná debata: Queer kultura a státní propaganda v současném Rusku

přednáška Anny Kaznacheevy, studentky oboru hudební věda na FFUK, která za svou akademickou práci s touto tématikou dostala v roce 2022 cenu Josefa Hlávky pro nejlepší studenty a absolventy. Systematické a v současné chvíli už téměř likvidační represe vůči LGBTQ+ menšiny ze strany ruské vlády autorka ukazuje na případové studii několika hudebních projektů, jejíchž protagonisty jsou právě osoby hlásící se ke queerness či nebinaritě.

15:00-16:00 literární čtení: Jmenuji se Václav a zachráním Ti život
Václav Wortner, absolvent DAMU, improvizátor, herec a lektor, čte ze své románové prvotiny, zpracovávající formou úryvků z deníkových zápisků osobní vztahové kotrmelce i cesty napříč světem. Otevřené oči i uši pro kolemjdoucí příběhy a emoční kardiochirurgie v přímém přenosu. Vybrané pasáže z knihy čte autor Václav Wortner spolu s herečkou a performerkou Klárou Lidinskou.

 

Vstup na festivalovou akreditaci.

https://zizkovskanoc.net/

+ program +