+ Legendární pub quiz je zpět! +

V našem únorovém programu na vás čeká hned několik překvapení. Pojďme se na ně podívat!

V první polovině měsíce se můžete těšit na skvělou pražskou kapelu Miñtenkér, která hraje židovskou, romskou a další lidovou hudbu. Naše pódium jim bude patřit ve čtvrtek 9.2. od 20:00.

Stařec a moře, i tak by se dala označit přednáška Rudolfa Krautschneidera. Tento osmdesátiletý dobrodruh brázdil všemi oceány, obeplul Antarktidu, a dokonce se nechtěně účastnil války o Falklandy. Všechny lodě si navíc postavil vlastníma rukama. „První loď jsem postavil, když mi bylo osm. Objevil jsem obrovský kmen dubu a s kamarády jsme z něj vydlabali loď. Na rozdíl od bouřlivé pevniny nacházím klid při svých plavbách oceánem. Moře pro mě není slané, ale sladké svými dálkami. Plavby skrze oceánské ledové planiny jsou nádherné. Osudy lidí na moři jsou kruté i úžasné, o tom vám hodně povím,“ zve Rudolf na svou přednášku, která proběhne 13.2. v 19:00 pod taktovkou SUDOP Real.

Kolem poloviny měsíce budeme mít dost nabito. Nakladatelství Argo si na 14.2. přichystalo debatu s autory Josefem Pánkem, Lukášem Palánem a Markem Technikem. Tyto tři literáty spojují různé podoby krajní existenciální zkušenosti, jež zachycují ve svých románech.

16.2. ve 20:00 se můžete těšit na jeden z hudebních highlightů měsíce, kapelu Ruce naší Dory. Slibují šansony pro třetí tisíciletí s enigmatickými texty o stavu světa, procesu lásky a temném půvabu zániku. Jejich melodie neskrývají svou podmanivost.

Pokud máte rádi slam poetry, přijdete si na své 17.2. od 18:00 - a ještě tím podpoříte dobrou věc. Klimatické hnutí Fridays for Future pozvalo na svůj benefiční slam poetry večírek hvězdy českého slamu jako jsou Večerka, Honza Dibitanzl, Vašek z Aše a další.

Na pub quiz se můžete těšit ve čtvrtek 21.2.! Máme velkou radost, že můžeme obnovit tuto tradici ze staré Čítárny. 51 otázek rozdělených do deseti témat, týmová práce a nenormální ceny. Doping povolený v rozsahu nápojového lístku. Můžete soutěžit samostatně i v týmech (pět členů maximum).

A na závěr si dáme ještě punkový dvojkoncert! Původní Bureš a Syrové tóny zahrají ve čtvrtek 23.2. ve 20:00.

Tak na co vyrazíte?