+ Konec června +

A je to tady! Zvonek zvoní, škola končí... Ale Čítárna ještě nekončí! Na co se u nás můžete těšit, ještě než se vydáte do víru prázdnin?

 

Týden zahajují Fíla a Adam další projekcí z 16mm filmu, v pondělí 26. 6. od 20:00. Na stříbrném plátně se tentokrát vystřídají Vladimír Jiránek (autor Boba a Bobka) se sérií krátkých animáků, Jiří Brdečka s dobrodružstvím Arie prerie a další.

Událost: https://fb.me/e/OhwIZhUY

 

V úterý v 19:30 se můžete těšit na koncert Prague Quiet Music Collective, který zahraje hudbu Iana Mikysky inspirovanou tvorbou básníka Petra Borkovce. Hudba se vždy odvíjí od textů, mezi jejichž ústřední témata patří vztah k přírodě či specifický rytmus prožívání.

Událost: https://fb.me/e/48mHPQcnr

 

Ve středu 28. 6. od 18:00 proběhne další z debat Otevřeně o Praze, tentokrát o péči o kulturní dědictví Prahy. Vážíme si dostatečně architektonických hodnot, které se nám tu zachovaly? A jak město obohacovat novými projekty, aniž by je to poškodilo?

Událost: https://fb.me/e/ubr3RMkMt

 

A ve čtvrtek přijde poslední akce měsíce - a to společný koncert projektů Janny's Hog Ranch a Band of Heysek. Janny's Hog Ranch hrají drsnou energetickou fúzi rokenrolu, diska, grunge a electro wave. Band of Heysek zas slibují živočišné, bluesem načichlé, syrově špinavé písně. Start ve 20:00.

Událost: https://fb.me/e/KJduhPv3