+ Program na leden zveřejněn +

Rok 2023 Čítárna neodstartuje nijak jinak než hudebně a literárně. Přesně takový bude i večer, který organizujeme ve spolupráci s Krenovkou a nově i s Městskou knihovnou v Praze. 9. ledna se tak u nás budete moct mimo jiné setkat se spisovatelem Štěpánem Kučerou, který kromě toho, že je autorem dvou knih, které byly v minulosti nominovány na Magnesii Literu, skládá i texty pro hudebníka Karla Pazderu, jehož si budete moct v rámci večera také poslechnout.

V závěru měsíce, 27.1., si zase nenechte ujít kapelu Sépie z hor, která k nám donese závan berlínských ulic. Jejich hudba je založená na improvizaci, experimentování a propracování opakujících se motivů. A jelikož chce v lednu spousta z nás shodit vánoční dobroty, zahraje spolu s nimi Hubnutí řízené počítačem. Samotným poslechem sice nezhubnete, ale pokud k tomu přidáte i tanec nebo alespoň mírné pohupování v kolenou, úspěch zaručen.

Kromě literárně-hudebního večera a Sépie ale samozřejmě chystáme i celou řadu dalších akcí. Za vyzdvihnutí stojí třeba koncert kvartetu Fahrzavö, dva večery volně přístupného jamu, nebo křest nového překladu Pusté země T.S. Eliota za účasti superstar české anglistiky Martina Hilského. V půlce ledna u nás také bude zahájena nová výstava plastických grafik a digitálních tisků pod názvem Nahoru dolů. Celý program najdete zde.