+ Tento týden v Čítárně +

Máme pro Vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Špatnou zprávu uvidíte sami*y, pokud se podíváte z okna - začalo pršet. Teď ale tu dobrou! V Čítárně máme nejen střechu, ale i plný týden kultury, takže nabízíme ideální azyl pro deštivé dny!

Dnes, v pondělí 5. 6. od 19:00, otevíráme novou výstavu - naše stěny zaplaví fotky Katky Trnkové, Honzy Waldy Valíka a Karla Šustera z loňského ročníku festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice. Tak pokud ještě nemáte plány na večer, přijďte se naladit na atmosféru festivalu, jehož další ročník vypukne přesně za měsíc!

Událost

V úterý s téměř ďábelským datem 6. 6. se koná další Jazzmánie Vladimíra Kouřila. Tentokrát budeme poslouchat pianistu Errolla Garnera, mezinárodní Vienna Art Orchestra Mathiase Rüegga, nostalgické melodie česko-anglického tria basisty Jiřího Slavíka a další jazzové poklady. Start v 19:00!

Událost

Kdo miluje šachy, už se třese na středu, kdy se v Čítárně odehraje další otevřený turnaj Unijazz Open! Tak rozehřejte své mozky a v 18:00 se na Vás těšíme u našich šachovnic.

 

Ve čtvrtek 8. 6. náš čeká dlouho očekávaný koncert pákistánského umělce Ustada Noor Bakhshe, mistra, který se věnuje hraní na benju, tradiční balúčistánský nástroj. Od 20:00 se můžete těšit na tradiční melodie, milostné ghazaly, transovní rytmy i hity z Bollywoodu.

Událost

A tentokrát bude koncert i v pátek - od 20:00 vystoupí  legenda českého black metalu František Štorm, který zahraje v možná trochu nečekaném spojení s pražskými jazzmany Janem Horváthem (bicí) a Michalem Hrubým (klarinet, saxofon). Netušíme, co z toho vznikne, takže se přijďte taky nechat překvapit!

Událost

Celý program naleznete jako vždy na našem webu.